You are currently viewing Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W dniach 09-11.05.2022 r.  uczniowie klas V-VIII z Sułkowic-Bolęcina uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie MEiN „Poznaj Polskę”.

 

Zwiedzanie stolicy uczniowie rozpoczęli od warsztatów w  Muzeum Żydów Polskich -Polin, gdzie zostali podzieleni na dwie grupy. Klasy 8 uczestniczyły w lekcjiŻonkile na Muranowie. O powstaniu w getcie warszawskim, klasy 5-7 Gry i zabawy dzieci żydowskich.

Drugim bardzo ważnym punktem wycieczki była wizyta w  Muzeum Powstania Warszawskiego.  W drugim dniu wycieczki uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od wizyty na zabytkowym cmentarzu na Powązkach.

Przewodnik przybliżył im historię nekropolii oraz mogli odwiedzić groby znanych i zasłużonych Polaków.

Stamtąd udali się  się do Zamku Królewskiego. Po wyjściu z zamku przewodnik oprowadził grupę po Starym Mieście.

Przedostatnim punktem zwiedzania  tego dnia była wizyta  w  Centrum Nauki Kopernik. Tutaj uczniowie mieli okazję zaspokoić swoją ciekawość oraz naturalną potrzebę poznawania świata, poprzez oglądanie różnego rodzaju eksponatów, udział w doświadczeniach i eksperymentach. Po wyjściu z tej instytucji przeszli do ogrodów znajdujących się na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, gdzie podziwiali panoramę miasta.

W drodze powrotnej do hotelu, kierowca zatrzymał się pod Pałacem Nauki i Kultury. Przejechał traktem Królewskim. W ostatnim dniu uczniowie zwiedzili  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Po zapoznaniu się z historią życia Józefa Piłsudskiego uczniowie zostali zaprowadzeni pod dwór Milusin, by zobaczyć ukochany dom Piłsudskiego.